Oferta

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i współpracę z wieloma firmami zagranicznymi i polskimi oferujemy między innymi:

Systemy sterowania

Projektowanie, programowanie, dostawę i rozruch systemów sterowania opartych na sterownikach PLC firm: SIEMENS, Beckhoff, Allen-Bradley, Mitsubishi, Omron i inne.

Systemy wizualizacji procesów przemysłowych.- TIA Portal, WinCC, InTouch, GOT, Proface i inne.

Prefabrykacja szaf sterujących

Prefabrykacja szaf zasilających i sterowniczych oraz prac elektrycznych na obiekcie

Automatyka

Uruchomienie systemów automatyki przemysłowej w kraju i za granicą.
Produkcja zautomatyzowanych stanowisk roboczych, maszyn przemysłowych.

Serwis

Usługi serwisowe w zakresie zapewnienia ciągłości produkcji zrealizowanych instalacji, pracujących w ruchu ciągłym.

Maszyny przemysłowe

Od projektu przez prototyp, aż po wdrożenie produkcyjne i opiekę nad prawidłowym funkcjonowaniem.
Budowa dedykowanych maszyn przemysłowych.

Relokacja maszyn przemysłowych

Profesjonalna relokacja maszyn przemysłowych z gwarancją uruchomienia zarówno w kraju jak i zagranicą.

Linie produkcyjne (producent), programowanie sterowników PLC, budowa maszyn przemysłowych, prefabrykacja szaf sterowniczych

Linie produkcyjne

Linie produkcyjne (producent), programowanie sterowników PLC, budowa maszyn przemysłowych, maszyny prototypowe, prefabrykacja szaf sterowniczych

W skład naszej oferty wchodzą: linie produkcyjne (produkcja), programowanie sterowników PLC, maszyn przemysłowychmaszyny prototypoweprefabrykacja szaf sterowniczych, ale nie tylko.

Rozdzielnice posiadają różnego typu wejścia zasilania, dlatego też warto ich podłączenie pozostawić elektrykowi i nie próbować zrobić tego samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Przy montażu najczęściej stosowane są przepusty, które znajdują się zarówno w górnej, jak i dolnej części obudowy urządzenia. Jedynym rozwiązaniem, które pozwoli przeprowadzić przez nie kable, jest ich wyłamanie.

Koszty montażu rozdzielni elektrycznej w domu rodzinnym obejmują koszty nie tylko samego zakupu niezbędnych elementów, ale również wysokość wynagrodzenia elektryka, który ze względu na bezpieczeństwo użytkowania instalacji powinien się tym zająć. Za najtańsze i najprostsze rozdzielnie należy zapłacić około 100 zł. Reszta zależna jest od zakresu prac oraz cennika usług specjalisty.

ZALETY KORZYSTANIA Z MASZYN PRZEMYSŁOWYCH

Maszyny przemysłowe

Sprawny nadzór nad wszystkimi maszynami wymaga specjalnego projektu. Rozdzielnice i automatyka są ze sobą ściśle powiązane, dlatego nasza firma projektuje i prefabrykuje szafy sterownicze, dzięki którym możliwe jest logistyczne uporządkowanie całej aparatury i wszelkich urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w zakładzie. Rozbudowana maszyneria wymaga precyzji podczas przygotowywania stanowiska, aby praca mogła przebiegać bezpiecznie i sprawnie. Prefabrykacja szaf sterowniczych obejmuje zarówno projekt, jak i kompleksowy montaż. Ich budowa i sposób rozmieszczenia sprzętu dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb klienta oraz warunków otoczenia.

Żeby zapobiegać przyszłym zwyrodnieniom oraz ciągłemu obciążeniu i bólowi, a przy tym zoptymalizować pracę, tak, żeby przebiegała sprawnie i szybko, należy przede wszystkim dobrze zorganizować stanowisko przeznaczone do składania szaf.

KSC-Automation to firma, która świadczy usługi w zakresie planowania projektów, programowania PLC, jak również montażu i uruchomienia automatyki i systemów sterowania.

Proponujemy Państwu rozwiązania z zakresu branży automatyki przemysłowej, systemów sterowania, wizualizacji oraz zarządzania procesami produkcyjnymi.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z NAMI

Współpraca z nami

Dyrektywa dla produktów istotnych pod względem zużycia energii. Przepisy dotyczące producentów i handlowców. Od czerwca 2011 r. w Unii Europejskiej zostały określone przepisami prawa minimalne stopnie sprawności dla silników trójfazowych.

Nasze możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią naszych klientów! KSC-Automation to nie kolejna firma handlowa, która dostarcza półprodukty dostępne u większości konkurencji. Firmę tę przede wszystkim tworzą ludzie z pasją oraz wieloletnim doświadczeniem.

KSC-Automation jest integratorem systemów sterowania co czyni nas ekspertami w dziedzinie programowania sterowników PLC. Sercem każdego systemu automatyki przemysłowej są sterowniki swobodnie-programowalne PLC. Wykonujemy oprogramowanie większości dostępnych na rynku sterowników PLC.

Zaplanowanie ich działania pozwala na utrzymanie płynności w procesach produkcyjnych. Każde z urządzeń musi być jednak odpowiednio przygotowane. Z tego względu rekomendujemy programowanie sterownika PLC wykonane przez naszą firmę na indywidualne zamówienie klienta. Dysponujemy kadrą inżynierów z wykształceniem kierunkowym, którzy realizują projekty na całym świecie i w ramach codziennej pracy bezproblemowo są w stanie obsłużyć nawet spore przedsiębiorstwa wykorzystujące wiele robotów przemysłowych.

Programujemy sterowniki PLC znanych czołowych producentów między innymi Siemens, Beckhoff, Allen-Bradley, Mitsubishi, czy Omron. Integrujemy również programy sterowników PLC z panelami operatorskimi HMI jak również oprogramowaniem SCADA. Realizujemy również wymianę starych systemów PLC na nowe.

Przestarzałe infrastruktury IT i oprogramowanie mogą być głównym zagrożeniem dla firm przemysłowych. W wielu przypadkach proste zaktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji nie jest możliwe. My pokazujemy, jak konieczność można przekuć w korzyść, realizując jego aktualizację oraz unowocześnienie infrastruktury.

Do naszych najbardziej podstawowych zajęć należy szeroko rozumiana automatyzacja procesów technologicznych. Spełniamy się w tym, co robimy, zapewniając kompleksową oraz – przede wszystkim – fachową obsługę wszystkim naszym klientom. Oferujemy liczne usługi projektowe i wdrożeniowe dla przemysłu. Działamy w oparciu o nowoczesne układy automatyki, które są obecnie standardem w zakładach produkcyjnych. Zapewniamy praktyczne rozwiązania dostosowane do charakteru budowy urządzeń i ich pracy. Do naszych działań można zaliczyć między innymi programowanie PLC opierające się na tworzeniu algorytmów sterujących maszyną.

ROBOTYZACJA LINII PRODUKCYJNYCH.

Linie produkcyjnych

Automatyzacja i robotyka są bardzo ważne w takich tematach, jak planowanie produkcji i zarządzanie produkcją. Oferujemy linie produkcyjne, które należy zaprojektować od podstaw.

Porównania między liniami produkcyjnymi są również trudne, ponieważ linie montażu zaworów są znacznie bardziej złożone niż pakowanie maszynowe.

Naszymi najważniejszymi rekomendacjami są automatyzacja procesu produkcyjnego oraz modernizacja istniejących linii produkcyjnych. Tworzymy intuicyjne panele operatorskie, uczestniczymy w utrzymaniu ruchu maszyn w wielu branżach, optymalizujemy systemy sterowania oraz projektujemy urządzenia przeznaczone do wspomagania produkcji. Stawiamy na wnikliwą analizę i korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych.

PRODUCENT LINII PRODUKCYJNYCH

KSC-Automation to znany producent linii produkcyjnych. Każda linia do produkcji to niepowtarzalne zamówienie dostosowane do potrzeb klienta. Podstawą jest projekt linii produkcyjnej, ale w naszym portfolio produktowym znajdują się również przemysłowe maszyny produkcyjne, linie montażowe oraz szafy sterownicze. Naszą specjalnością jest zintegrowana budowa linii produkcyjnych – nawet tych najbardziej skomplikowanych!

NOWOCZESNE LINIE PRODUKCYJNE

Producent linii produkcyjnych

Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze produkty. Sam projekt i wykonanie linii produkcyjnej to za mało. Od momentu uruchomienia i montażu świadczymy profesjonalne usługi, przeprowadzamy regularne konserwacje, proste schematy linii produkcyjnych oraz wieloletnia wiedza pozwalają nam na przeprowadzanie wszelkich napraw, dzięki czemu nie ma to wpływu na ciągłość produkcji.

Oferowane przez nas rozwiązania to kompletne linie produkcyjne, które są indywidualnie projektowane i produkowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i funkcjonalności. Produkty KSC-Automation cieszą się uznaniem klientów z różnych środowisk. Rodzaj linii produkcyjnej jest całkowicie dostosowany do potrzeb fabryki klienta, dlatego każdy z naszych projektów jest unikalną, szytą na miarę całością.

Linia produkcyjna to niezbędny element każdej nowoczesnej firmy, niezależnie od branży, w której działa. Pozwalają na doskonałe zaplanowanie całego procesu produkcyjnego, co odciąża pracowników i pozwala im skupić się na innych czynnościach.

BUDOWA MASZYN PRZEMYSŁOWYCH

Rozwiązania proponowane przez KSC-Automation sprawdzą się w wielu branżach. Mogą z nich korzystać firmy motoryzacyjne, chemiczne, farmaceutyczne, kosmetyczne czy spożywcze. Produkowane maszyny są szczególnie odpowiednie dla branż, które muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Wydajność linii produkcyjnej może przyspieszyć pracę, co z kolei zwiększa zyski firmy.

Wszystkie maszyny, moduły i systemy pomiarowe na linii produkcyjnej są wytwarzane w spójnym środowisku programistycznym ze spójnymi rozwiązaniami ekranów HMI, raportami produkcyjnymi, dokumentacją, diagramami, instrukcjami i standaryzacją protokołów komunikacyjnych między maszynami, odtwarzalnością i powtarzalnością. W KSC-Automation liczy się każdy element. Takie działania mogą w przyszłości pozwolić inwestorom zaoszczędzić środki przeznaczone na bieżące utrzymanie i znacznie ułatwić przyszłą ekspansję.

PROGRAMOWANIE STEROWNIKÓW PLC.

Programowanie sterowników PLC

Sterowniki PLC doskonale sprawdzają się we wszystkich branżach, które na większą lub mniejszą skalę wykorzystują automatyzację procesów produkcyjnych, w tym w stacjach automatyki opartych na procesach realizowanych cyklicznie. Programowanie PLC daje możliwość ciągłego dostosowywania i doskonalenia poszczególnych parametrów sterownika w celu dostosowania ich do specyficznych potrzeb wynikających z danego rodzaju produkcji lub zmian produkcyjnych. Wydajne, funkcjonalne linie produkcyjne to dziś standard, bez którego trudno uzyskać wydajne, szybkie procesy produkcyjne i optymalną integrację automatyki przemysłowej. Programowanie sterowników PLC to jeden z filarów wydajnego systemu automatyzacji produkcji, element systemu sterowania (ustępujący jedynie przekaźnikom programowalnym czy komputerom przemysłowym), który nadzoruje cały system automatyki przemysłowej. Połączenie sterownika PLC i odpowiednich czujników pozwala kontrolować przebieg procesu produkcyjnego na każdym etapie.

Można powiedzieć, że sterownik PLC to rdzeń każdego systemu automatyki przemysłowej, bez niego nie ma nowoczesnego procesu produkcyjnego na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Ale czym dokładnie są te programowalne sterowniki logiczne (PLC)? Po pierwsze są jednym z najczęściej stosowanych elementów sterowania (po komputerach przemysłowych i przekaźnikach programowalnych) dla wszystkich typów maszyn i urządzeń wykorzystywanych na różnych etapach przebiegu procesu. Sterownik posiada program, który odpowiada za pracę całej linii produkcyjnej. Przetwarza informacje, diagnozuje ewentualne problemy, podejmuje skuteczne decyzje i wysyła do siłowników informacje o określonych parametrach pracy urządzeń. Właściwe programowanie sterowników PLC jest niezwykle ważnym elementem wydajnej automatyki przemysłowej i ważnym elementem działalności KSC-Automation dla sterowników programowalnych firm Siemens, Allen Bradley (Rockwell Automation), Mitsubishi, Omron i innych sterowników logicznych.

Zajmujemy się programowaniem sterowników PLC i paneli operatorskich HMI dla nowoprojektowanych maszyn lub linii produkcyjnych, a także dokonujemy zmian programowych dla istniejących urządzeń. W ciągu ostatnich kilku lat zrealizowaliśmy wiele zleceń, w tym zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowe sterowanie do wielu maszyn. Możemy modernizować poprzez wymianę starych sterowań w maszynach na nowsze.

ROZDZIELNICE ELEKTRYCZNE.

Poszczególne urządzenia napędzane są silnikami elektrycznymi i napędami kątowymi. Układ elektroniczny – Przetwornica częstotliwości odpowiada za regulację prędkości taśmy. Regulacje mogą być dokonywane dla każdego przenośnika indywidualnie lub z centralnej szafy dla wszystkich urządzeń. Jeśli jedno z urządzeń ulegnie awarii lub będzie wymagało konserwacji, odłączenie go od mapy połączeń nie przerwie działania innych maszyn.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zlecone prace były wykonywane zgodnie ze sztuką. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom energetycznym i wiedzy z zakresu instalacji gwarantujemy Państwu satysfakcję i pożądane efekty. Zapewniamy montaż, naprawy, diagnostykę i konserwację automatyki przemysłowej.