Producent linii produkcyjnych

Linie produkcyjne (Linia produkcyjna/do produkcji - producent linii produkcyjnych), programowanie sterowników PLC, budowa maszyn przemysłowych, maszyny prototypowe, prefabrykacja szaf sterowniczych.

KSC-Automation to firma, która świadczy usługi w zakresie planowania projektów, programowanie PLC, jak również montaż i uruchomienie automatyki i systemów sterowania.

Proponujemy Państwu rozwiązania z zakresu branży automatyki przemysłowej, systemów sterowania, wizualizacji oraz zarządzania procesami produkcyjnymi.

Linie produkcyjne

Przystępując do pracy nad kolejnym projektem linii produkcyjnej, klient jest szczegółowo przesłuchiwany, produkt jest analizowany, a nasz zespół inżynierów kierowany jest w wyznaczone miejsce. Każda linia produkcyjna jest dla nas wyjątkowym zleceniem. W zależności od wymagań danego projektu, na etapie wyceny inwestycji, w ramach konsultacji technicznych, jesteśmy w stanie przeanalizować różne warianty. Na podstawie naszych analiz oraz ustaleń z klientami i poddostawcami przygotowujemy kompleksowy projekt linii technicznych zawierający informacje budżetowe, opisy procesów oraz analizę czasu cyklu.

Zautomatyzowane linie produkcyjne

Linie produkcyjne

Kompletna zautomatyzowana linia produkcyjna - tego typu linia produkcyjna obejmuje kompletny zestaw maszyn, stanowisk technicznych oraz taśmociągów. Automaty, roboty i maszyny podążają za zaprogramowanymi procesami, aby wykonać wszystkie czynności, pobierając tylko niezbędne części z zasypów. Tutaj praca ludzka ogranicza się głównie do dostarczenia odpowiedniej ilości półproduktów lub części oraz ogólnego nadzoru pracy.

Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze produkty. Sam projekt i wykonanie linii produkcyjnej to za mało. Od instalacji zapewniamy profesjonalną obsługę serwisową, przeprowadzamy regularne konserwacje, proste schematy linii produkcyjnych oraz wieloletnia wiedza pozwalają nam przeprowadzać wszelkie naprawy bez narażania ciągłości produkcji.

Linie produkcyjne KSC-Automation znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Każda linia produkcyjna opracowywana jest według indywidualnych potrzeb klientów i produktów. Na życzenie nasi eksperci opracują koncepcję i automatyzację całej linii produkcyjnej, zapewniając kompetentne doradztwo na każdym etapie.Robotyzacja linii produkcyjnych

Robotyzacja i automatyzacja systemów produkcyjnych to coraz bardziej popularny kierunek rozwoju firm produkcyjnych. Odpowiadając na potrzeby branży, w jednym miejscu możesz uzyskać kompleksowe wsparcie, od projektu po budowę i posadowienie stanowisk automatyzacji produkcji i robotyki.

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to zadanie specjalistów wysokiego szczebla. Realizacja projektu od opracowania koncepcji i dokumentacji technicznej po montaż, posadowienie i uruchomienie w cyklu produkcyjnym wymaga wiedzy, doświadczenia i wsłuchania się w Państwa potrzeby. Tak rozumiana współpraca zapewnia, że efekt końcowy wspólnego projektu zadowoli powierzone mu zadania produkcyjne.

Programowanie sterowników PLC

Programowanie sterowników PLC

Można powiedzieć, że sterownik PLC to rdzeń każdego systemu automatyki przemysłowej, bez niego nie ma nowoczesnego procesu produkcyjnego na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Ale czym dokładnie są te programowalne sterowniki logiczne (PLC)? Po pierwsze są jednym z najczęściej stosowanych elementów sterowania (po komputerach przemysłowych i przekaźnikach programowalnych) dla wszystkich typów maszyn i urządzeń wykorzystywanych na różnych etapach przebiegu procesu. Sterownik posiada program, który odpowiada za pracę całej linii produkcyjnej. Przetwarza informacje, diagnozuje ewentualne problemy, podejmuje skuteczne decyzje i wysyła do siłowników informacje o określonych parametrach pracy urządzeń. Właściwe programowanie sterowników PLC jest niezwykle ważnym elementem wydajnej automatyki przemysłowej i ważnym elementem działalności KSC-Automation dla sterowników programowalnych firm Siemens, Allen Bradley (Rockwell Automation), Mitsubishi, Omron i innych sterowników logicznych.

Sterowniki PLC doskonale sprawdzają się we wszystkich branżach, które na większą lub mniejszą skalę wykorzystują automatyzację procesów produkcyjnych, w tym w stacjach automatyki opartych na procesach realizowanych cyklicznie. Programowanie PLC daje możliwość ciągłego dostosowywania i doskonalenia poszczególnych parametrów sterownika w celu dostosowania ich do specyficznych potrzeb wynikających z danego rodzaju produkcji lub zmian produkcyjnych. Wydajne, funkcjonalne linie produkcyjne to dziś standard, bez którego trudno uzyskać wydajne, szybkie procesy produkcyjne i optymalną integrację automatyki przemysłowej. Efektywne programowanie sterowników PLC to jeden z filarów wydajnego systemu automatyzacji produkcji, element systemu sterowania (ustępujący jedynie przekaźnikom programowalnym czy komputerom przemysłowym), który nadzoruje cały system automatyki przemysłowej. Połączenie sterowników PLC i odpowiednich czujników pozwala kontrolować przebieg procesu produkcyjnego na każdym etapie.

KSC-Automation zajmuje się programowaniem sterowników PLC i paneli operatorskich HMI dla nowoprojektowanych maszyn lub linii produkcyjnych, a także dokonujemy zmian programowych dla istniejących urządzeń. W ciągu ostatnich kilku lat zrealizowaliśmy wiele zleceń, w tym zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowe sterowanie do wielu maszyn. Możemy modernizować poprzez wymianę starych sterowań w maszynach na nowsze.

Budowa maszyn przemysłowych

Budowa maszyn przemysłowych

Wszystkie maszyny, moduły i systemy pomiarowe na linii produkcyjnej są wytwarzane w spójnym środowisku programistycznym ze spójnymi rozwiązaniami ekranów HMI, raportami produkcyjnymi, dokumentacją, diagramami, instrukcjami i standaryzacją protokołów komunikacyjnych między maszynami, odtwarzalnością i powtarzalnością. W KSC-Automation liczy się każdy element. Takie działania mogą w przyszłości pozwolić inwestorom zaoszczędzić środki przeznaczone na bieżące utrzymanie i znacznie ułatwić przyszłą ekspansję.

Rozwiązania proponowane przez nas sprawdzą się w wielu branżach. Mogą z nich korzystać firmy motoryzacyjne, chemiczne, farmaceutyczne, kosmetyczne czy spożywcze. Produkowane maszyny są szczególnie odpowiednie dla branż, które muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Wydajność linii produkcyjnej może przyspieszyć pracę, co z kolei zwiększa zyski firmy.Rozdzielnice elektryczne

Poszczególne urządzenia napędzane są silnikami elektrycznymi i napędami kątowymi. Układ elektroniczny - Przetwornica częstotliwości odpowiada za regulację prędkości taśmy. Regulacje mogą być dokonywane dla każdego przenośnika indywidualnie lub z centralnej szafy dla wszystkich urządzeń. Jeśli jedno z urządzeń ulegnie awarii lub będzie wymagało konserwacji, odłączenie go od mapy połączeń nie przerwie działania innych maszyn.

Maszyny prototypowe

Maszyny prototypowe

Micros jest cenionym polskim dystrybutorem komponentów i podzespołów elektronicznych. W swojej ofercie posiada m.in. sprzęt motoryzacyjny i budowlany, a także narzędzia szeroko stosowane w sektorze przemysłowym. Zatrudnia profesjonalną kadrę zapewniającą najwyższą jakość usług. Co ważniejsze, zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego regularnie wprowadza na rynek nowe i ciekawe produkty. Potrzebujesz hurtowni części elektronicznych?

Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo wyceny z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych, produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych, robotyki. Nasza firma obsługuje zamówienia z całego świata. Dbamy o satysfakcję klienta.