Prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Projektowane przez naszą firmę szafy sterownicze i rozdzielnice elektryczne są opracowywane zgodnie z obowiązującymi normami i wymaganiami. Do ich tworzenia wykorzystywane są zarówno własne innowacje, jak i rozwiązania sprawdzonych w branży producentów komponentów automatyki przemysłowej. Każdy prefabrykat traktujemy indywidualnie i realizujemy go w sposób zapewniający niezawodną i bezpieczną pracę szafy sterowniczej.

Zajmujemy się również prefabrykacją w oparciu o projekty zewnętrzne. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala nam na wytwarzanie wysokiej jakości produktów końcowych. Nasze szafy produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości dla rozwiązań wiodących producentów (Rittal, Siemens, Schneider Electric). Dbamy o zachowanie spójności znaczników w programie, co pozwala nam skrócić czas poświęcany na debugowanie instalacji, wprowadzanie zmian czy rozbudowę systemu. Do zamówień używamy produktów i materiałów odpowiedniej jakości, gdyż ta cecha jest najważniejszą cechą wieloletniej bezawaryjnej pracy szafy. Gwarantujemy wysokiej jakości dokumentację podwykonawczą, niezbędną do codziennej pracy, modernizacji i ewentualnych zmian w szafach funkcjonalnych.
Zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych specjalistyczne szafy sterownicze i rozdzielnice elektryczne służą do organizowania sprzętu potrzebnego do zarządzania zasilaniem urządzeń, maszyn i narzędzi. Muszą być przygotowane w sposób odpowiedni do planowanych warunków pracy, czyli wcześniej założonego trybu. Jesteśmy w stanie wyprodukować dla klientów, ale możemy również prefabrykować rozdzielnice według oryginalnych, gotowych i dostarczonych planów. Pomagamy w doborze poszczególnych elementów systemu do uruchomienia na powyższym sprzęcie. Zachęcamy do kontaktu w celu zamówienia konstrukcji spełniających rygorystyczne wymogi regulacyjne!

Rozdzielnice elektryczne

W skrócie jest to zestaw co najmniej jednego wyłącznika niskiego napięcia wyposażonego w układy sterowania, pomiaru, sygnalizacji, zabezpieczenia i regulacji oraz wewnętrzne połączenia elektryczne, mechaniczne i elementy konstrukcyjne (dwa ostatnie to obudowy, szyny zbiorcze, regulatory itp. ).

Na tym etapie nie można zaoszczędzić na wdrażaniu prostszych rozwiązań. Mogą kosztować cały proces produkcyjny i narazić firmy na dodatkowe koszty. Wszystkie systemy wymagają specjalistycznych rozdzielnic elektrycznych do zasilania, sterowania i regulacji pracy różnych elementów w danym systemie.

Elektryk to osoba, która montuje, instaluje, konserwuje i naprawia instalacje elektryczne. Do głównych obowiązków pracownika należą: naprawa, diagnozowanie i instalowanie usterek elektrycznych oraz dostosowywanie ich parametrów pracy. A także przeglądy techniczne, konserwacje i naprawy instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, zakres planowania itp.

Elektryczne szafy sterownicze

Szafy sterownicze mogą być również wykorzystywane jako rozdzielnice elektryczne, zapewniając optymalną pracę zautomatyzowanych systemów przemysłowych. Oprócz elementów odpowiedzialnych za zasilanie, dystrybucję i bezpieczeństwo pracy danego systemu, szafa sterownicza wyposażona jest również w panel sterujący, sterownik PLC oraz panel operatorski.

Nasze rozdzielnice elektryczne zapewniają sprawną i płynną pracę różnych systemów sterowania. Prefabrykacja szaf sterowniczych jest ściśle dostosowana do konkretnego przypadku technicznego eksploatacji urządzeń. Prawidłowa praca linii produkcyjnej będzie przebiegać płynnie, jeśli cały proces będzie kontrolowany i regulowany przez szafę sterowniczą i rozdzielnię elektryczną.

Oprócz szafek elektrycznych należy oczywiście pamiętać o doborze odpowiedniej rozdzielnicy elektrycznej. Również w tym przypadku warto wybrać rozwiązanie prefabrykowane i wybrać gotowy produkt, składający się z niezawodnych podzespołów, które będą odpowiednio reagować w przypadku wahań napięcia, nie tylko chroniąc urządzenie i odbiorniki, ale generalnie dany obiekt.

Szafy sterownicze mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, metalu i plastiku.

Na konstrukcję szafy sterowniczej składają się: rama, drzwi przednie z zamkiem i wkładkami profilowanymi, tył, płyta montażowa na pełną wysokość szafy, płyta górna oraz komplet podłóg. Inne wyposażenie obejmuje ściany boczne, podstawy, elementy transportowe, ramy do huśtawek i inne akcesoria do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej.

Oferty sprzedaży najczęściej obejmują obudowy ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Pierwsze rozwiązanie okazało się trwalsze i mogło zaspokoić potrzeby wymagających użytkowników. Co prawda cennik szafek ze stali nierdzewnej może być nieco wyższy, ale zdecydowanie warto zainwestować.

Nasze usługi są dostępne w każdej branży, od spożywczej po chemiczną, tekstylną, poligraficzną i drzewną.

Prefabrykacja szaf sterowniczych ułatwia ich transport i montaż.

Szafy sterownicze są ważnym elementem automatyki przemysłowej, a ich zastosowanie staje się coraz powszechniejsze. Prefabrykacja szaf sterowniczych pozwala na szybkie tworzenie rozwiązań dostosowanych do potrzeb danego obiektu lub specyfiki danej linii produkcyjnej.

Produkujemy mocne i trwałe szafy według ofert. Nasze standardy wobec szaf to systemowe odstępy, wysoka trwałość, wytrzymałość i łatwość montażu. Szafy muszą pomieścić dużą liczbę kabli, sterowników, przekaźników, urządzeń zabezpieczających itp. Ich optymalne ułożenie to podstawa.

Prefabrykacja szaf sterowniczych czy rozdzielnic to nic innego jak zlecenie procesu produkcyjnego, gdzie poszczególne elementy są produkowane w fabryce klienta, a następnie montowane przez zaufanego podwykonawcę. Chcesz zlecić montaż szafy sterowniczej? KSC-Automation świadczy usługi prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych, optymalizując procesy produkcyjne klientów.

Rozdzielnice elektryczne wykonywane są z prefabrykowanych szaf sterowniczych.

Nasze rozdzielnice elektryczne zapewniają sprawną i płynną pracę różnych systemów sterowania. Proces prefabrykacji szafy sterowniczej jest ściśle dostosowany do konkretnego przypadku technicznego eksploatacji urządzeń. Prawidłowa praca linii produkcyjnej będzie przebiegać płynnie, jeśli cały proces będzie kontrolowany i regulowany przez szafę sterowniczą i rozdzielnię elektryczną.

W dzisiejszych przemysłowych zastosowaniach instalacji elektrycznych i systemów sterowania szafy są zasadniczo podstawowymi elementami infrastruktury instalacyjnej. Szafy sterownicze sprawdzają się w przypadku skomplikowanego wyposażenia elektrycznego, elektronicznego i pneumatycznego. Szafa zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo tych urządzeń, zmniejsza ryzyko awarii oraz pozwala na zachowanie wymaganych wartości parametrów elektrycznych takich jak napięcie, prąd i moc.

Szafy pojedyncze i kombinowane można przymocować do ściany za pomocą specjalnych szyn. Popularne są również wolnostojące szafy sterownicze. Zazwyczaj montowana jest na specjalnej podstawie zapewniającej stabilność i wysoki komfort użytkowania. Jeśli szukasz więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem o cenach energii elektrycznej.